Ogłoszenia 23/12/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA IV ADWENTU

23.12.2018

 

Przeżywamy IV niedzielę Adwentu.  Stanowi ona bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.


Dziękuję za wystrój świąteczny i przygotowanie szopki bożonarodzeniowej rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Po świętach proszę o posprzątanie kościoła Panie i ich rodziny: Alina Koczarska, Grażyna Lebiedź, Zuzanna Nowicka, Krystyna Dziekiewicz, Joanna Woś. O włączenie się ofiarą na kościół proszę Panie: Maria Maziuk, Teresa Wysocka, Urszula Szymczak.

Pilchowice: Dziękuję za udekorowanie i wystrój świąteczny kościoła. Po świętach proszę o posprzątanie Panie: Józefa Gendzius i Gabriela Russek.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem u ministrantów są do nabycia tygodniki w podwójnym świątecznym wydaniu: „Niedziela” w cenie 10 zł i  „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Możemy także otrzymać sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Jest również książka „Wigilia w rodzinie” z kolędami i przepisami wigilijnymi.


Poświęcone opłatki wigilijne, możemy otrzymać w kościele lub na plebani. Przyjęcie opłatka przez rodzinę z kościoła wyraża łączność całej wspólnoty parafialnej, która gromadzi się przy stole eucharystycznym w każdą niedzielę a w czasie świąt przy stołach rodzinnych; jest jednocześnie wyrazem zaproszenia księży na kolędę. Kolęda w naszej parafii po nowym roku.


W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i przygotowanie paczek świątecznych dla 60 osób z naszej wspólnoty.


W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce przypominamy o zachowaniu postu. Zachęcamy także do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia, do pielęgnowania tradycyjnych, religijnych zwyczajów wigilijnych: łamania opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd, o zostawieniu pustego miejsca przy stole. Jak co roku w wigilię rano zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 wszystkich którzy od poprzedniej wigilii odprowadzili na cmentarz swoich bliskich. Za nich będziemy się modlić i już nie przełamując się opłatkiem tylko ofiarując za nich Komunię św. Proszę by na tę Msze św. rodziny zmarłych przyniosły znicz, który zapalimy w czasie Mszy św. i poświęcimy a po Mszy św. zaniesiemy na groby naszych zmarłych.


W Wigilię zapraszam na Mszę św. mieszkańców Nielestna do Domu Pomocy Społecznej na godz. 10.00.


Msze św. „Pasterki” w naszej parafii odprawimy w Bystrzycy o godz. 21.00, w Pilchowicach o godz. 22.00 i we Wleniu o godz. 24.00.


Msze św. w Boże Narodzenie: we Wleniu 11.30, 15.00; w Pilchowicach 8.45; w Bystrzycy 10.00. W święto św. Szczepana: we Wleniu 7.30, 11.30, 15.00; w Pilchowicach 8.45; w Bystrzycy 10.00. W drugi dzień Świąt modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie oraz poświęcimy owies.


W czwartek po świętach zapraszam o godz. 17.00 na adorację Najśw. Sakramentu Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, a po Mszy św. na zmianę tajemnic.


Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lwowa w terminie 3-8 czerwca 2019 r. Odwiedzimy m.in. Katedrę Lwowską, Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę, Czekoladziarnie Lwowską, Zółkiew. Spotkamy się także z sekretarzem św. Jana Pawła II Arcybiskupem Lwowa Mieczysławem Mokrzyckim. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz bezpośrednio u ks. Jakuba. Koszt. 1390 zł.

 

Czy wiesz, że?

Na początku XXw. wydobywano na polach w Kleczy i Radomicach złoto i arsen:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Września 2019

Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia, Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila, Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana, Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 107 dni.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:100
mod_vvisit_counterWczoraj:717
mod_vvisit_counterW tygodniu:100
mod_vvisit_counterW miesiącu:8804
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.