Ogłoszenia 02/12/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA I ADWENTU

02.12.2018

 

Adwent to czas, który każe nam wybiec w przyszłość. A naszą przyszłością jest spotkanie z Chrystusem. Zapraszam codziennie na Roraty – dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 18.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca a o godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu.


Jeszcze dziś przed kościołem odbywa się kwesta na przygotowanie uroczystości św. Mikołaja dla dzieci z naszej parafii. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Czwartek - św. Mikołaja, biskupa

Sobota - Niepokalanego Poczęcia NMP


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kościół. W tym tygodniu zapraszamy rodziny: Anna Wijata, Dagmara Matyszczyk, Ewa Kozakiewicz, Ewa Duda, Irena Szeffs. O włączenie się ofiarą na kościół proszę Panie: Annę Kopeć, Helenę Malinowską, Janinę Gałązka, Leokadię Romanowską, Jadwigę Surała, Jadwigę Klocek.

Pilchowice: Bożena Matuszczak, Ewa Matuszczak.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem u ministrantów są do nabycia tygodniki „Niedziela” i  „Gość Niedzielny”. Są także do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 6 zł.


Dzisiaj poświęcamy opłatki wigilijne, które będziemy mogli otrzymać tylko w kościele. Nie będą roznoszone do domów. Przyjęcie opłatka przez rodzinę, jak w poprzednich latach, jest formą zaproszenia księży na kolędę.


Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się 19 grudnia (środa).


W czwartek nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa. Zapraszam na Mszę św. odpustową o godz. 17.00, której przewodniczył będzie ks. dziekan Krzysztof Kiełbowicz a Słowo Boże wygłosi ks. Jan Misiurek. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci ze świętym Mikołajem w kościele.


W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi we Wleniu o godz. 17.00, w Pilchowicach w sobotę pół godziny przed Mszą św., w Bystrzycy w niedzielę przed Mszą św.


W piątek przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.


W sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża wzywa nas by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata mówiąc, że „Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci”. Zapraszam na to nabożeństwo o godz. 12.00 w południe.


W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.


Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lwowa w terminie 3-8 czerwca 2019 r. Odwiedzimy m.in. Katedrę Lwowską, Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę, Czekoladziarnie Lwowską, Zółkiew. Spotkamy się także z sekretarzem św. Jana Pawła II Arcybiskupem Lwowa Mieczysławem Mokrzyckim. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz bezpośrednio u ks. Jakuba. Koszt. 1390 zł. Zapisy w parafii.

 

Czy wiesz, że?

Na Wzgórzu Zamkowym znajduje się krzyż pokutny z wyrytym mieczem i toporem. Upamiętnia wydarzenia z 1362r. – morderstwo własnego brata:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
29 Lutego 2020

Imieniny obchodzą:
Dobronieg, Roman

Do końca roku zostało 307 dni.

Kalendarz liturgiczny

Sobota I tygodnia Wielkiego Postu, Sobota po Popielcu

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:15
mod_vvisit_counterWczoraj:354
mod_vvisit_counterW tygodniu:2092
mod_vvisit_counterW miesiącu:11005
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.