Ogłoszenia 07/10/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA

07.10.2018

 

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 16.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu a o godz. 16.30 na nabożeństwo różańcowe.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Sobota – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam rodziny: Barbara Stefańczyk, Małgorzata Borowiec, Ewa Drobiazg, Justyna Kowaliszyn, Anna Szawel. O włączenie się ofiarą na kwiaty proszę Panie: Maria Jakimowicz, Wacława Szawel, Krystyna Szubert.

Pilchowice: Jolanta Szwed.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Niedziela i Gość niedzielny są do nabycia u ministrantów przed kościołem. W Gościu niedzielnym jest obszerny artykuł o obecności św. Jadwigi Śląskiej w naszym mieście.


Od poniedziałku do środy zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która jest prowadzona w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” - ZOSTAŃ PATRONEM POLSKICH MISJONARZY. Miejscem zbiórki będzie plac przy dawnej siedzibie Gospodarki Komunalnej przy ul. Szkolnej.


W środę w całej Polsce w godz. 18.00 - 21.00 odbędzie się modlitewne czuwanie w przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pod hasłem „Żywy Różaniec modli się za Ojczyznę”. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św.


Wraz z OKSiT we Wleniu zapraszam do udziału wszystkich mieszkańców naszej Gminy w projekcie pt. „Jestem z Doliny Bobru” w dniach 11-13 października podczas którego będą codziennie prowadzone warsztaty śpiewu białym głosem w godz. 11.00 - 15.00, w piątek o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert w wykonaniu Malwiny Paszek pt. ”Święci Pańscy z Doliny” a w sobotę w OKSiT w godz. 11.00 - 13.00 warsztaty fotografii prowadzone przez Pawła Młodkowskiego (National Geographic), o godz. 18.00 koncert uczestników warsztatów śpiewu białym głosem i o godz. 19.00 bajka sceniczna o historii i poszukiwaniu tożsamości pt. „O czym szumi Bóbr”.


W sobotę zapraszam na Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej i na różaniec fatimski ulicami naszego miasta (w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.)


W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość nadania naszemu miastu Patronatu św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 12.00 zgromadźmy się na rozpoczęcie uroczystości na rynku miasta skąd wyruszy korowód historyczny do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, z udziałem nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz zaproszonych gości. Po Mszy św. odbędzie się Festyn Jadwiżański na placu przed szkołą. Wraz z Panem Burmistrzem, Panem Dyrektorem Szkoły i Gronem Nauczycielskim oraz Radą Rodziców serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości Wszystkich Parafian. Wieczorem o godz. 18.00 w kościele zapraszam na spektakl słowno-mużyczny pt. „Święta Jadwiga Śląska” w wykonaniu Juletty Gonzales i Małgorzaty Zuchowicz a o godz. 19.00 na koncert finałowy „Historia. Pamięć. Tożsamość” pod dyrekcją Alana Urbanka. Od dzisiaj rozpoczynamy nasze przygotowanie poprzez Nowennę do św. Jadwigi Śląskiej. Spotkanie i próba dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości odbędzie się we wtorek o godz. 16.30 w kościele.


Jest już Księga Intencji we Wleniu na rok 2019. Można rezerwować Msze św.


Pilchowice: Została przeprowadzona inwentaryzacja Cmentarza Parafialnego w Pilchowicach. W zakrystii jest lista grobów, które nie mają dokonanej dzierżawy. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą i zapoznanie się z Regulaminem Cmentarza Parafialnego w Pilchowicach wywieszonego przy bramie wejściowej.

 

Czy wiesz, że?

17. 07.1736r. – kolejna powódź we Wleniu. Jak podają kroniki woda sięgała jeden łokieć ponad ołtarz w kościele parafialnym:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
20 Sierpnia 2019

Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Bernarda

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:394
mod_vvisit_counterWczoraj:718
mod_vvisit_counterW tygodniu:1112
mod_vvisit_counterW miesiącu:11070
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.