Ogłoszenia 20/05/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Dziś także w naszej parafii dzień I Komunii św., do której przystąpiło 33 dzieci. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza, którym są świece ołtarzowe. Dziękuję Siostrze Sebastianie za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość. Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą „biały tydzień”. Codziennie w uroczystych strojach biorą udział we Mszy św.


Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszej Parafii za ofiary dzisiaj złożone na Fundusz Remontowy. Po Mszy św. w zakrystii możemy to uczynić także indywidualnie.


Zapraszam na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 18.00.


Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 do naszego kina „Za rogiem” na film dokumentalny o szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostella pt. „Ślady stóp”.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – NMP Matki Kościoła

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

Sobota - św. Filipa Nereusza, prezbitera


Dziękuję za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wystrój kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.  W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Grażyna Krupa, Maria Skotarek, Anna Woch, Krystyna Rykaczewska, Wanda Kłyszko. O włączenie się ofiarą na kwiaty proszę: Panią Walerię Polak i Pana Henryka Zapałę.

Pilchowice: Barbara Kozyra, Aneta Kozyra.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W piątek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebani wszystkich sołtysów z miejscowości należących do naszej parafii oraz członków Rady Parafialnej celem powołania Komitetu Organizacyjnego Festynu Parafialnego.


W sobotę będziemy obchodzili w naszej Parafii Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na szczególną modlitwę za nasze mamy żyjące i zmarłe, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Jako wyraz naszej wdzięczności i pamięci chciejmy w tym dniu ofiarować Mszę św. za swoją mamę. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są przygotowane kartki, na których wpiszmy imiona i nazwiska naszych mam oraz kto ofiaruje swoją modlitwę i przynieśmy je w sobotę przed Mszą św. do zakrystii.


Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi Śląskiej w poniedziałek 28 maja. Koszt 15 zł. Zapisy w sekretariacie szkoły do środy. Wyjazd o godz. 8.00 spod szkoły.


Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 31 maja w Boże Ciało na ogrodzie parafialnym we Wleniu. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w tą formę świętowania. Mile będą widziane upieczone przez nasze gospodynie ciasta, pierogi czy inne smakołyki. Będzie również loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na renowację organów w kościele parafialnym. Prosimy również o wsparcie na loterię, czy w formie rzeczowej czy pieniężnej. Program Festynu będzie dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Kunik, zam. w Pilchowicach i Martyna Berestecka, zam. w Bolesławcu, zap. 3.

Dawid Dowhań, zam. w Wschowie i Magda Woś, zam. w Łupkach, zap. 1.

Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 02 - 13 lipca b.r. (12 dni). Pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym w Wilkasach k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. W związku z wcześniejszymi terminami potwierdzenia pobytu zapisujemy chętnych na ten wyjazd. Koszt 1320 zł. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 200 zł. W szkole zapisy u Siostry  Sebastiany a w parafii u ks. Proboszcza.

 

Czy wiesz, że?

W 2007r. Kościół św. Mikołaja stał się 104 miejscem na świecie posiadającym relikwie Świętej Jadwigi Śląskiej:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
26 Czerwca 2019
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Imieniny obchodzą:
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj

Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz liturgiczny

Środa XII tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:116
mod_vvisit_counterWczoraj:453
mod_vvisit_counterW tygodniu:1089
mod_vvisit_counterW miesiącu:12940
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.