Ogłoszenia 08/04/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.04.2018

 

Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę Panie i ich rodziny: Danuta Kobel, Halina Krysiak, Katarzyna Rzeczycka, Maria Maciejewska, Lucyna Kłobucka. O włączenie się ofiarą na kwiaty prosimy Panią Zofię Andybur.

Pilchowice: Marta Sawko-Wachowicz, Gabriela Zybał.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. nastąpi uroczyste włączenie chętnych naszych Parafian w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.


W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam o godz. 17.30 na różaniec fatimski i Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej.


W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami będziemy wspierać Fundusz Remontowy.


W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.


Od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia o godz. 13.00 będzie odprawiana Msza św. na Zamku w kościele św. Jadwigi Śląskiej.


Zwracam się z prośbą do wszystkich emerytów i rencistów naszej Parafii o przekazanie 1 % ze swojego podatku na cele parafialne. Prawo podatkowe umożliwia takie przekazanie na podstawie oświadczenia. Gotowe druki są wyłożone na stoliku bądź w zakrystii, na których  należy wpisać nr PESEL, swoje dane i złożyć podpis. Wypełnione oświadczenia proszę przynieść do parafii.


Burmistrz Miasta i Gminy Wleń zaprasza do udziału w akcji protestacyjnej przeciwko likwidacji linii kolejowej Doliny Bobru. W tym celu można wysłać kartkę do Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie. Wystarczy jedynie zakupić znaczek pocztowy i jeżeli ktoś wyraża chęć - podpisać się. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 02 - 13 lipca b.r. (12 dni). Pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym w Wilkasach k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. W związku z wcześniejszymi terminami potwierdzenia pobytu zapisujemy chętnych na ten wyjazd. Koszt 1320 zł. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 200 zł. W szkole zapisy u Siostry  Sebastiany a w parafii u ks. Proboszcza. Osoby, które zapisały się na sierpniowy wyjazd do Zakopanego proszę o jak najszybsze potwierdzenie wyjazdu przez wpłatę zaliczki.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Ślimakowski, kawaler, zam. w Siedlęcinie i Anna Kobel, panna, zam. we Wleniu, zap. 2.

Marcin Jędrzejewski, kawaler, zam. w Lwówku Śl. i Justyna Bar, panna, zam. we Wleniu, zap. 2.

Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.


Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.

Zakończmy nasze spotkanie Eucharystyczne odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Czy wiesz, że?

Na początku XXw. wydobywano na polach w Kleczy i Radomicach złoto i arsen:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018

Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz liturgiczny

Piątek VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:39
mod_vvisit_counterWczoraj:139
mod_vvisit_counterW tygodniu:669
mod_vvisit_counterW miesiącu:7165
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.