Ogłoszenia 08/04/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.04.2018

 

Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę Panie i ich rodziny: Danuta Kobel, Halina Krysiak, Katarzyna Rzeczycka, Maria Maciejewska, Lucyna Kłobucka. O włączenie się ofiarą na kwiaty prosimy Panią Zofię Andybur.

Pilchowice: Marta Sawko-Wachowicz, Gabriela Zybał.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. nastąpi uroczyste włączenie chętnych naszych Parafian w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.


W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam o godz. 17.30 na różaniec fatimski i Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej.


W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami będziemy wspierać Fundusz Remontowy.


W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.


Od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia o godz. 13.00 będzie odprawiana Msza św. na Zamku w kościele św. Jadwigi Śląskiej.


Zwracam się z prośbą do wszystkich emerytów i rencistów naszej Parafii o przekazanie 1 % ze swojego podatku na cele parafialne. Prawo podatkowe umożliwia takie przekazanie na podstawie oświadczenia. Gotowe druki są wyłożone na stoliku bądź w zakrystii, na których  należy wpisać nr PESEL, swoje dane i złożyć podpis. Wypełnione oświadczenia proszę przynieść do parafii.


Burmistrz Miasta i Gminy Wleń zaprasza do udziału w akcji protestacyjnej przeciwko likwidacji linii kolejowej Doliny Bobru. W tym celu można wysłać kartkę do Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie. Wystarczy jedynie zakupić znaczek pocztowy i jeżeli ktoś wyraża chęć - podpisać się. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 02 - 13 lipca b.r. (12 dni). Pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym w Wilkasach k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. W związku z wcześniejszymi terminami potwierdzenia pobytu zapisujemy chętnych na ten wyjazd. Koszt 1320 zł. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 200 zł. W szkole zapisy u Siostry  Sebastiany a w parafii u ks. Proboszcza. Osoby, które zapisały się na sierpniowy wyjazd do Zakopanego proszę o jak najszybsze potwierdzenie wyjazdu przez wpłatę zaliczki.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Ślimakowski, kawaler, zam. w Siedlęcinie i Anna Kobel, panna, zam. we Wleniu, zap. 2.

Marcin Jędrzejewski, kawaler, zam. w Lwówku Śl. i Justyna Bar, panna, zam. we Wleniu, zap. 2.

Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.


Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.

Zakończmy nasze spotkanie Eucharystyczne odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Czy wiesz, że?

W muzeum w Jeleniej Górze zachowała się szopka- drzewko , ofiarowana w 1900r. przez C. Steinerta z Wlenia. W czasie świąt Bożego Narodzenia ustawiana była w kościele ewangelickim.:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019

Imieniny obchodzą:
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz

Do końca roku zostało 350 dni.

Kalendarz liturgiczny

Środa I tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:32
mod_vvisit_counterWczoraj:254
mod_vvisit_counterW tygodniu:761
mod_vvisit_counterW miesiącu:5724
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.