Ogłoszenia 18/03/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU

18.03.2018

 

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękuję O. Piotrowi Reiznerowi za wygłoszone nauki i dar Słowa Bożego.


Dzisiaj jeszcze zapraszam o godz. 16.30 na Gorzkie Żale.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny” są do nabycia u ministrantów oraz paschaliki w cenie 6 zł.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Jadwiga Winiarska, Monika Przegońska, Maria Michańczyk, Barbara Hajduk, Grażyna Dorsz. O włączenie się ofiarą na kościół proszę Panią Stanisławę Szkut.

Pilchowice: Marianna Wojdyła, Justyna Klimek.


W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela i Patrona naszej Diecezji. Św. Józef jest także Patronem Domu Sióstr Elżbietanek. Siostry zapraszają na uroczystość odpustową o godz. 13.00.


W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 10.00. Natomiast po Mszy św. o godz.  18.00, przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta. Zapraszam wszystkich Parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie wielkopostnym.


Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać do wystawionej na stoliku skarbony przy wejściu do kościoła.

Pilchowice: Ofiary na kwiaty do Bożego grobu prosimy składać jak co roku w sklepie.


Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone palmy. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.30 przed kościołem a następnie wejście procesyjne do kościoła.


W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę oraz indywidualnie będziemy wspierać Fundusz Remontowy.


Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną przystąpić do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Odwiedziny odbędą się w Wielki Poniedziałek (26 marca) przed południem.


Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone oświadczenia dla emerytów i rencistów o przekazanie 1% podatku oraz foldery z informacją o uroczystości nadania patronatu św. Jadwigi Śląskiej naszemu miastu.


Osoby korzystające z pomocy CARITAS mogą odebrać żywność w środę od godz. 9.00 - 11.00.


Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA organizuje zbiórkę żywności do paczek świątecznych, która odbędzie się w dniu 24.03.2018 w godz. 9-17 przy ul. Dworcowej 8. Zapraszamy do podzielenia się kromką chleba.


Anna Komsta autorka powstającej książki  „Kulinarne Opowieści. Wleń. Ze Wschodu na Zachód" zaprasza do współpracy. Pamięć trwa cztery pokolenia. Historie rodzinne, anegdoty, przepisy niezapisane - odchodzą. Wspólnie chrońmy nasze dziedzictwo kulturowe i kulinarne, które odziedziczyliśmy od naszych przodków. Autorka poszukuje bohaterów książki - rodzin z Wlenia i okolic, które po II wojnie światowej trafiły z Kresów na Dolny Śląsk. Zainteresowane rodziny, chcące się podzielić wspomnieniami, przepisami kulinarnymi proszę o osobisty kontakt.

Jednocześnie rozpoczyna się zbiórka internetowa na wydanie książki. Kto chciałby się dołączyć zapraszam na portal Polak Potrafi.pl - zakładka „Opowieści Kulinarne. Wleń. Ze Wschodu na Zachód". Liczy się każda złotówka :)


W minionym tygodniu odprowadziliśmy na Cmentarz we Wleniu ś.p. Urszulę Idzik. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Czy wiesz, że?

W 1873r. pastor Pirscher otwiera Pedagogium-liceum pedagogiczne dla młodzieży męskiej:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018

Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz liturgiczny

Piątek VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:38
mod_vvisit_counterWczoraj:139
mod_vvisit_counterW tygodniu:668
mod_vvisit_counterW miesiącu:7164
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.