Ogłoszenia 25/02/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU

25.03.2018

 

Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Przed kościołem dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Afryce.


Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.30.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy rodziny: Edyta Białowąs, Stanisława Pudło, Czesława Bełtowska, Alicja Bielecka, Łucja Gabryś. O włączenie się ofiarą na kościół proszę Panią Bolesławę Lis.

Pilchowice: Monika Sękowska, Amelia Żygadło.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej można ją nabyć u ministrantów przed kościołem.


Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu proszę składać do wystawionej na stoliku skarbony przy wejściu do kościoła.

Pilchowice: Ofiary na kwiaty do Bożego grobu proszę składać jak co roku w sklepie.


Żywność dla osób korzystające z pomocy CARITAS będzie do odebrania środę od godz. 9.00 do 12.00.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we Wleniu w piątek od godz. 17.00, w Pilchowicach w czwartek i sobotę przed Mszą św., w Bystrzycy w niedzielę przed Mszą św.


W piątek i sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.


W sobotę o godz. 16.00 w Pilchowicach i o godz. 17.00 we Wleniu zapraszam na Nabożeństwo Maryjne Pierwszych Sobót Miesiąca.


Zapraszam na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu: we Wleniu o godz. 10.00 i o godz. 17.30, w Bystrzycy o 16.15, w Pilchowicach o 16.30.


Od niedzieli 4 marca przez cztery kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 17.00 odbędą się w naszej parafii nauki dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakr. małżeństwa.


Tradycyjnie wraz nowym rokiem nadszedł czas wypełniania PIT-ów i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. W ramach rozliczeń każdy z nas ma prawo oddać swój 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją jest Caritas Diecezji Legnickiej. Aby móc przekazać 1% podatku od osób fizycznych, na deklaracji PIT w miejscu do tego przeznaczonym należy wpisać numer KRS 0000221535. Jeśli chcemy aby środki zostały przekazane na naszą parafię, w rubryce cel szczegółowy należy wpisać: Parafia św. Mikołaja Biskupa we Wleniu. W ten sposób możemy wesprzeć nasz Fundusz Parafialny. Na stoliku zostały wyłożone gotowe deklaracje dla emerytów i rencistów, na której należy wpisać nr PESEL, swoje dane i złożyć podpis. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii lub kancelarii.


W minionym tygodniu z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Wleń Arturem Zychem odebraliśmy z rąk Biskupa Legnickiego, przekazany przez Stolicę Apostolską, Akt Nadania Patronatu św. Jadwigi Śląskiej dla miasta Wlenia. Uroczystość przyjęcia patronatu odbędzie się 14 października 2018 roku. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do wsparcia zbiórki społecznej dotyczącej budowy pomnika św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, która od wielu pokoleń jest dla nas niekwestionowanym symbolem i ikoną wiary. Wpłaty można dokonywać na specjalnie dedykowane zbiórce konto Stowarzyszenia Wleń TO TU. Koszt pomnika wykonanego z piaskowca to ok. 20000 zł. Każdy Darczyńca, który finansowo wesprze inicjatywę, zostanie (za zgodą) uwieczniony z imienia i nazwiska w księdze pamiątkowej. O postępach zbiórki oraz pracach nad pomnikiem będziemy Państwa na bieżąco informowali. Konto do zbiórki: Stowarzyszenie Wleń TO TU nr 93 1600 1462 1839 4177 5000 0002, w tytule należy wpisać: Zbiórka publiczna na budowę pomnika św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.


Zapraszam do udziału w Pielgrzymce do Rumunii, na Węgry, Serbii oraz nad Morze Czarne w dniach 25.06 - 07.07.2018 r. Koszt 2650 zł. Organizatorem jest ks. Jacek Makówka. Program pielgrzymki jest w gablocie i na stronie internetowej w zakładce „pielgrzymki”.

 

Czy wiesz, że?

Spośród 142 mieszkańców Wleńskiego Gródka w 1828r. zaledwie dwie osoby były katolikami:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
16 Stycznia 2019

Imieniny obchodzą:
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz

Do końca roku zostało 350 dni.

Kalendarz liturgiczny

Środa I tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:10
mod_vvisit_counterWczoraj:254
mod_vvisit_counterW tygodniu:1203
mod_vvisit_counterW miesiącu:5702
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.