Ogłoszenia 25/02/2018 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA II WIELKIEGO POSTU

25.03.2018

 

Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Przed kościołem dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Afryce.


Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 16.30.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu zapraszamy rodziny: Edyta Białowąs, Stanisława Pudło, Czesława Bełtowska, Alicja Bielecka, Łucja Gabryś. O włączenie się ofiarą na kościół proszę Panią Bolesławę Lis.

Pilchowice: Monika Sękowska, Amelia Żygadło.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej można ją nabyć u ministrantów przed kościołem.


Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu proszę składać do wystawionej na stoliku skarbony przy wejściu do kościoła.

Pilchowice: Ofiary na kwiaty do Bożego grobu proszę składać jak co roku w sklepie.


Żywność dla osób korzystające z pomocy CARITAS będzie do odebrania środę od godz. 9.00 do 12.00.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we Wleniu w piątek od godz. 17.00, w Pilchowicach w czwartek i sobotę przed Mszą św., w Bystrzycy w niedzielę przed Mszą św.


W piątek i sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.


W sobotę o godz. 16.00 w Pilchowicach i o godz. 17.00 we Wleniu zapraszam na Nabożeństwo Maryjne Pierwszych Sobót Miesiąca.


Zapraszam na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu: we Wleniu o godz. 10.00 i o godz. 17.30, w Bystrzycy o 16.15, w Pilchowicach o 16.30.


Od niedzieli 4 marca przez cztery kolejne niedziele po Mszy św. o godz. 17.00 odbędą się w naszej parafii nauki dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakr. małżeństwa.


Tradycyjnie wraz nowym rokiem nadszedł czas wypełniania PIT-ów i rozliczania się z Urzędem Skarbowym. W ramach rozliczeń każdy z nas ma prawo oddać swój 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Taką organizacją jest Caritas Diecezji Legnickiej. Aby móc przekazać 1% podatku od osób fizycznych, na deklaracji PIT w miejscu do tego przeznaczonym należy wpisać numer KRS 0000221535. Jeśli chcemy aby środki zostały przekazane na naszą parafię, w rubryce cel szczegółowy należy wpisać: Parafia św. Mikołaja Biskupa we Wleniu. W ten sposób możemy wesprzeć nasz Fundusz Parafialny. Na stoliku zostały wyłożone gotowe deklaracje dla emerytów i rencistów, na której należy wpisać nr PESEL, swoje dane i złożyć podpis. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii lub kancelarii.


W minionym tygodniu z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Wleń Arturem Zychem odebraliśmy z rąk Biskupa Legnickiego, przekazany przez Stolicę Apostolską, Akt Nadania Patronatu św. Jadwigi Śląskiej dla miasta Wlenia. Uroczystość przyjęcia patronatu odbędzie się 14 października 2018 roku. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do wsparcia zbiórki społecznej dotyczącej budowy pomnika św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, która od wielu pokoleń jest dla nas niekwestionowanym symbolem i ikoną wiary. Wpłaty można dokonywać na specjalnie dedykowane zbiórce konto Stowarzyszenia Wleń TO TU. Koszt pomnika wykonanego z piaskowca to ok. 20000 zł. Każdy Darczyńca, który finansowo wesprze inicjatywę, zostanie (za zgodą) uwieczniony z imienia i nazwiska w księdze pamiątkowej. O postępach zbiórki oraz pracach nad pomnikiem będziemy Państwa na bieżąco informowali. Konto do zbiórki: Stowarzyszenie Wleń TO TU nr 93 1600 1462 1839 4177 5000 0002, w tytule należy wpisać: Zbiórka publiczna na budowę pomnika św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.


Zapraszam do udziału w Pielgrzymce do Rumunii, na Węgry, Serbii oraz nad Morze Czarne w dniach 25.06 - 07.07.2018 r. Koszt 2650 zł. Organizatorem jest ks. Jacek Makówka. Program pielgrzymki jest w gablocie i na stronie internetowej w zakładce „pielgrzymki”.

 

Czy wiesz, że?

Od 1465r. wleński zamek stał się siedzibą rycerzy- rozbójników. Raubritterom patronował właściciel zamku Hans von Zedlitz:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018

Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.

Kalendarz liturgiczny

Piątek VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:38
mod_vvisit_counterWczoraj:139
mod_vvisit_counterW tygodniu:668
mod_vvisit_counterW miesiącu:7164
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.