Ogłoszenia 29/10/2017 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA

29.10.2017

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Pragniemy Panu Bogu dziękować za Dom Boży a jednocześnie otaczać go naszą troską. Dziękuję wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, którzy troszczą się o kościoły na terenie naszej parafii.


Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu o 17.30.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Środa - Wszystkich Świętych - uroczystość

Czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Sobota - św. Karola Boromeusza, biskupa


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę o posprzątanie Panie i ich rodziny: Maria Gierczyk, Ilona Pilny, Jolanta Nowicka, Magdalena Ostrowska, Elżbieta Strzyczkowska.

Pilchowice: Bożena Matuszczak, Ewa Matuszczak.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem u ministrantów są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”  oraz kalendarze na rok 2018.


W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawione w następującym porządku: we Wleniu o godz. 9.00 po niej procesja na cmentarzu parafialnym i Msza św. na cmentarzu komunalnym przy kaplicy o godz. 13.00, po niej procesja z modlitwą za zmarłych. W Pilchowicach Msza św. o godz. 10.30 a po niej procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Jak co roku w dniach 1 i 2 listopada wspieramy ofiarą Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Zbiórka będzie się odbywała po Mszach św. do puszek.


W Dzień Zaduszny Msze św. we Wleniu o godz. 9.00 i 18.00 a w Pilchowicach o godz. 17.00.


Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpienie do sakramentu pojednania, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Św.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi we Wleniu w piątek o godz. 17.00, w Pilchowicach w czwartek o 16.30, w Bystrzycy w niedzielę przed Mszą św.


W piątek i sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.


W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.


Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych. Na odwrocie jest podany termin modlitwy za zmarłych polecanych przez mieszkańców z poszczególnych ulic i miejscowości. Nasza modlitewna pamięć o zmarłych jest dla nich wybawieniem z kar czyśćcowych. Przyczyńmy się, aby osiągnęli już niebo. Link do pobrania kartki: https://www.dropbox.com/s/ka3jmn2c06miu08/Wypominki.doc?dl=0


Modlitwa wypominkowa za polecanych zmarłych będzie odprawiana wg porządku wypisanego na kartkach pół godziny przed Mszą św.

 

Czy wiesz, że?

Podczas wojny trzydziestoletniej w 1640r.wleński proboszcz miał w użyciu tylko jeden kielich cynowy, który używany był na zmianę z proboszczem z Marczowa.:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018

Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan, Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor, Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Jana Kapistrana

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:307
mod_vvisit_counterWczoraj:413
mod_vvisit_counterW tygodniu:720
mod_vvisit_counterW miesiącu:6763
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.