Ogłoszenia 11/06/2017 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11.06.2017

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Naszymi ofiarami do puszki przed kościołem wspieramy odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo w Syrii.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny” są do nabycia po Mszy św. przed kościołem.


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę o posprzątanie w środę rodziców dzieci rocznicowych.

Pilchowice: Władysława Szczupakowska, Olga Rubin.


W środę dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami wyjeżdżają na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd spod szkoły o godz. 5.00.


Boże Ciało w naszej Parafii:

We Wleniu: Msze św. o godz. 7.30 i o 11.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz proszę przygotować na początku ul. Kościuszki (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Kościuszki), drugi przy Straży Pożarnej (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Jana Pawła II), trzeci przy bloku ul. Ogrodowej 4 od strony ul. Stachowicza (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Ogrodowej i Stachowicza) a czwarty na ogrodzie parafialnym, gdzie zakończymy procesję (odpowiedzialni rodzice dzieci rocznicowych). Zapraszam wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.


W Boże Ciało dzieci klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz ich rodzin we wtorek o godz. 17.00.


Po Bożym Ciele codziennie po Mszy św. będzie się odbywała procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.


W Pilchowicach: Msza św. o godz. 8.45 w kościele a po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy w stronę Potoków. Pierwszy ołtarz proszę przygotować przy przystanku, drugi na boisku, trzeci przy domu Pani Szczupakowskiej i czwarty przy domu Państwa Dudzik, przy którym zakończymy procesję. Proszę wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. W czasie procesji zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.


W Bystrzycy: Msza św. o godz. 9.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy oraz dzieci do sypania kwiatków.


W Boże Ciało odbędzie się po raz ósmy Festyn Parafialny na ogrodzie parafialnym we Wleniu. Zapraszam wszystkich Parafian do włączenia się w tą formę świętowania. Mile będą widziane upieczone przez nasze gospodynie ciasta czy inne smakołyki. (Ciasta możemy przynosić w środę na plebanię, albo w czwartek od rana). Będzie również loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na renowację obrazu św. Mikołaja w kościele parafialnym. Prosimy również o wsparcie na loterię, czy w formie rzeczowej czy pieniężnej. Główna nagroda loterii to tygodniowy wyjazd do Zakopanego dla dwóch osób. Dodatkowo do wygrania rower, sprzęt AGD i wiele innych nagród. Festyn rozpocznie się bezpośrednio po procesji, której ostatni ołtarz będzie na ogrodzie. Zapraszam całe rodziny do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Będzie serwowana grochówka, różne dania z grilla, a także wiele innych potraw oraz ciasta i kawa na deser. Dlatego proponuję naszym gospodyniom w tym dniu wolne od gotowania. W czasie naszego spotkania będą gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów muzycznych: m.in. Zespół Folklorystyczny z Ubocza, występ Renaty Galik, taniec ZUMBY, pokazy strażackie a pod wieczór zapraszamy na zabawę przy muzyce.


W piątek w naszej parafii Dzień Miłosierdzia. Zapraszam o godz. 10.00 na Drogę Krzyżową a po niej na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu do godz. 18.00, którą zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła.


W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami wspieramy Fundusz Remontowy.


Jest jeszcze kilka miejsc na wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 03-12 lipca b.r. Pobyt w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym AZS Wilkasy k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. Koszt 1000 zł.  Zapisy w parafii.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wyjazd wypoczynkowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych do Zakopanego w dniach 12 – 19.08. b. r. Koszt wyjazdu 700 zł. Od dzisiaj można się zapisywać na ten wyjazd.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Grzegorz Bober, kawaler, zam. w Jeleniej Górze i Wioleta Ostrowska, panna, zam. w Łupkach, zap. 3.

Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.

 

Czy wiesz, że?

Dużą atrakcję rezerwatu Góra Zamkowa stanowi czosnek niedźwiedzi( Alium ursinum):

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:22
mod_vvisit_counterWczoraj:319
mod_vvisit_counterW tygodniu:1046
mod_vvisit_counterW miesiącu:4392
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.