Ogłoszenia 04/06/2017 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca a o  godz. 16.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu.


Dzisiaj i w przyszłą niedzielę ofiarami do puszki przed kościołem wspieramy odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo w Syrii.


Zapraszam na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – NMP Matki Kościoła

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary.  W tym tygodniu zapraszam rodziny: Krystyna Kopczyńska, Karolina Sztela, Dorota Dobrowolska, Małgorzata Kazuch, Danuta Kołłątaj. O włączenie się opfiarą na kwiaty proszę Panów: Robert Ostrowski, Józef Jarowicki, Bogusław Liszka.

Pilchowice: Zdzisława Latusek, Estera Rykaczewska.


Boże Ciało w naszej Parafii:

We Wleniu: Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w kościele. Stąd wyruszymy procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz proszę przygotować na początku ul. Kościuszki (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Kościuszki), drugi przy Straży Pożarnej (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Jana Pawła II), trzeci przy bloku ul. Ogrodowej 4 od strony ul. Stachowicza (odpowiedzialni mieszkańcy ul. Ogrodowej i Stachowicza) a czwarty na ogrodzie parafialnym, gdzie zakończymy procesję (odpowiedzialni rodzice dzieci rocznicowych). Zapraszam wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.

W Pilchowicach: Msza św. o godz. 8.45 w kościele a po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy w stronę Potoków. Pierwszy ołtarz proszę przygotować przy przystanku, drugi przy domu Państwa Mościckich, trzeci przy domu Pani Szczupakowskiej i czwarty przy domu Państwa Dudzik, przy którym zakończymy procesję. Proszę wszystkich mieszkańców o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. W czasie procesji zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.

W Bystrzycy: Msza św. o godz. 9.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy oraz dzieci do sypania kwiatków.


Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego, który odbędzie się 15 czerwca w Boże Ciało na ogrodzie parafialnym we Wleniu. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w tą formę świętowania. Mile będą widziane upieczone przez nasze gospodynie ciasta, pierogi czy inne smakołyki. Będzie również loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na renowację obrazu św. Mikołaja w kościele parafialnym. Prosimy również o wsparcie na loterię, czy w formie rzeczowej czy pieniężnej. Program Festynu będzie dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.


Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie na plebani wszystkich sołtysów z miejscowości należących do naszej parafii oraz członków Rady Parafialnej celem powołania Komitetu Organizacyjnego Festynu Parafialnego.


We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych.


W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Grzegorz Bober, kawaler, zam. w Jeleniej Górze i Wioleta Ostrowska, panna, zam. w Łupkach, zap. 2. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.

 

Czy wiesz, że?

Wleń był jedną z najmniejszych miejscowości, w której na początku XXw. drukowano własne pieniądze zastępcze - Notgeldy:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:22
mod_vvisit_counterWczoraj:319
mod_vvisit_counterW tygodniu:757
mod_vvisit_counterW miesiącu:4392
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.