Ogłoszenia 21/05/2017 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA

21.05.2017

 

Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. Jest to zarazem dzień Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 50 dzieci. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza, którym są obrusy ołtarzowe. Dziękuję Siostrze Sebastianie za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość. Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą „biały tydzień”. Codziennie w uroczystych strojach biorą udział we Mszy św.


Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszej Parafii za ofiary dzisiaj złożone na Fundusz Remontowy. Po Mszy św. w zakrystii możemy to uczynić także indywidualnie.


Zapraszam na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 18.00.


W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:

Środa - NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek - św. Filipa Nereusza, prezbitera


Dziękuję za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wystrój kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Panie i ich rodziny z ul. Kościuszki: Agnieszka Zając, Krystyna Kowalska, Alicja Songajło, Alicja Pintal, Ewa Kremis. O włączenie się ofiarą na kwiaty prosimy Panie: Stefanię Krawiec i Jadwigę Grudzińską oraz Pana Fryderyka Wojewówdkę.

Pilchowice: Jadwiga Głowacka, Janina Stanecka.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W poniedziałek, wtorek i środę odbywać się będą Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód.


W czwartek o godz. 17.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu Stowarzyszenie Krwi Chrystusa a po Mszy św. na zmianę tajemnic.


W piątek będziemy obchodzili w naszej Parafii Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na szczególną modlitwę za nasze mamy żyjące i zmarłe, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Jako wyraz naszej wdzięczności i pamięci chciejmy w tym dniu ofiarować Mszę św. za swoją mamę. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są przygotowane kartki, na których wpiszmy imiona i nazwiska naszych mam oraz kto ofiaruje swoją modlitwę i przynieśmy je w piątek przed Mszą św. do zakrystii.


Proszę, aby opiekunowie grobów na Cmentarzu Parafialnym we Wleniu uregulowali dzierżawę za miejsce do końca maja, gdyż po tym terminie będą groby likwidowane. Aktualna lista nieopłaconej dzierżawy  jest wywieszona w gablocie przed kościołem.


Wyjazd na pielgrzymkę do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi Śląskiej w sobotę 27 maja o godz. 7.30 spod szkoły.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 03-12 lipca b.r. Pobyt w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym AZS Wilkasy k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. Koszt 1000 zł. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł. W szkole zapisy u Siostry  Sebastiany a w parafii u ks. Proboszcza.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marek Jasiński, kawaler, zam. w Jeleniej Górze i Mirosława Bieszczad, panna, zam. w Pilchowicach, zap. 3.

Krzysztof Narewski, kawaler, zam. w Londynie i Ewelina Bieniek, panna, zam. w Londynie, zap. 3.

Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.

 

Czy wiesz, że?

II wojnę światową przeżyła we Wleniu tylko jedna rodzina żydowska, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:20
mod_vvisit_counterWczoraj:319
mod_vvisit_counterW tygodniu:1044
mod_vvisit_counterW miesiącu:4390
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.