Ogłoszenia 30/04/2017 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA III WIELKANOCNA

30.04.2017

 

Przeżywamy III niedzielę wielkanocną, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Środa - NMP Królowej Polski - uroczystość

Czwartek - św. Floriana

Sobota - św. Apostołów Filipa i Jakuba - święto


Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu proszę Panie i ich rodziny: Zuzanna Wróbel, Irena Szylbert, Katarzyna Szkut, Anna Gładysz, Anna Jakoniuk.

Pilchowice: Agnieszka Sawicka, Jadwiga Drzazga.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia u ministrantów przed kościołem.


Przez cały miesiąc maj zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 a po nabożeństwie Msza św., w niedziele i święta o godz. 16.30.


W środę w uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. w naszej parafii będą odprawione w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. na Zamku. O godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji święta Konstytucji 3 Maja, na którą zapraszam szczególnie wszystkich samorządowców z naszej Gminy i Powiatu.


W tym tygodniu przypada pierwszy czwarte, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek we Wleniu o godz. 17.00, w Pilchowicach w czwartek i sobotę pół godziny przed Mszą św., w Bystrzycy i na Zamku w niedzielę przed Mszą św.


W piątek i sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.


W sobotę po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.


W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.


W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebani Radę Parafialną.


Proszę, aby opiekunowie grobów na Cmentarzu Parafialnym we Wleniu uregulowali dzierżawę za miejsce do końca maja, gdyż po tym terminie będą groby likwidowane. Aktualna lista nieopłaconej dzierżawy  jest wywieszona w gablocie przed kościołem.


Parafia nasza wraz z Zespołem Szkół im św. Jadwigi Śląskiej organizujemy pielgrzymkę do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi Śląskiej w dniu 27 maja. Zapraszamy chętnych Parafian na ten wyjazd. Koszt 40 zł.


Parafia nasza organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazury w dniach 03-12 lipca b.r. Pobyt w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym AZS Wilkasy k. Giżycka nad Jeziorem Niegocin. Koszt 1000 zł. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł. W szkole zapisy u Siostry  Sebastiany a w parafii u ks. Proboszcza.

 

Czy wiesz, że?

17. 07.1736r. – kolejna powódź we Wleniu. Jak podają kroniki woda sięgała jeden łokieć ponad ołtarz w kościele parafialnym:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.

Kalendarz liturgiczny

Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:22
mod_vvisit_counterWczoraj:319
mod_vvisit_counterW tygodniu:1046
mod_vvisit_counterW miesiącu:4392
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.