Ogłoszenia 05/06/2022 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.


Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie na plebanii Radę Parafialną i wszystkich zainteresowanych przygotowaniem Festynu Parafialnego.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – NMP Matki Kościoła

Środa - św. Jadwigi Królowej

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

Sobota - św. Barnaby, Apostoła


Pilchowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Halina Czapska, Halina Kubiak.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


We wtorek będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 i czuwanie przy relikwiach do godz. 16.00.


Boże Ciało w naszej Parafii przeżywać będziemy 16 czerwca.

Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się tylko we Wleniu po Mszy św. o godz. 11.30. Pierwszy ołtarz proszę, aby przygotowali mieszkańcy ul. Stachowicza, Ogrodowej i Kościelnej na skrzyżowaniu ulic Stachowicza i Kościelnej,  drugi na budynku Placu Boh. Nysy obok apteki przygotują mieszkańcy bloku nr 19-26, trzeci przy piekarni proszę o przygotowanie pozostałych mieszkańców Placu Boh. Nysy i ul. Dworcowej a czwarty na ogrodzie parafialnym przygotują rodzice dzieci rocznicowych. Zapraszam także dzieci do sypania kwiatów. W Boże Ciało odbędzie się rocznica I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do tego sakramentu. W związku z przygotowaniem tej uroczystości zapraszam na spotkanie w najbliższą niedzielę po sumie rodziców tych dzieci.


W Boże Ciało odbędzie się po raz dwunasty Festyn Parafialny na ogrodzie parafialnym we Wleniu. Zapraszam wszystkich Parafian do włączenia się w tą formę świętowania. Mile będą widziane upieczone przez nasze gospodynie ciasta czy inne smakołyki. (Ciasta możemy przynosić w środę na plebanię, albo w czwartek od rana). Będzie również loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na renowację organów w kościele parafialnym. Prosimy również o wsparcie na loterię, czy w formie rzeczowej czy pieniężnej. Główna nagroda loterii to wyjazd do Zakopanego. Dodatkowo do wygrania rower, sprzęt AGD i wiele innych nagród. Festyn rozpocznie się bezpośrednio po procesji, której ostatni ołtarz będzie na ogrodzie. Zapraszam całe rodziny do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Będzie serwowana grochówka, różne dania z grilla, a także wiele innych potraw oraz ciasta, kawa czy lody na deser. Dlatego proponuję naszym gospodyniom w tym dniu wolne od gotowania. W czasie naszego spotkania będą gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występy zespołu „Seniorki z Doliny Bobru”, występ Renaty Galik, pokazy strażackie a pod wieczór zapraszamy na zabawę przy muzyce.


W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz we Wleniu ś.p. Longina Stupnickiego z Kleczy. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Czy wiesz, że?

Nad prezbiterium w kościele św. Jadwigi umieszczono w 2005r. symbole rycerskie: miecz i rękawicę.

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Sierpnia 2022

Imieniny obchodzą:
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:103
mod_vvisit_counterWczoraj:322
mod_vvisit_counterW tygodniu:103
mod_vvisit_counterW miesiącu:2289
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.