Ogłoszenia 22/05/2022 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA

22.05.2022

 

Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza, którym są dwa ornaty do odprawiania Mszy św. Dziękuję  Pani Katechetce za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość. Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą „biały tydzień”. Codziennie w uroczystych strojach biorą udział we Mszy św.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek - NMP Wspomożycielki Wiernych

Czwartek - św. Filipa Nereusza, prezbitera


Dziękuję za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wystrój kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.


Pilchowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Marianna Wojdyła, Justyna Klimek.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia po Mszy św.


W poniedziałek, wtorek i środę odbywać się będą Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód.


W czwartek będziemy obchodzili w naszej Parafii Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na szczególną modlitwę za nasze mamy żyjące i zmarłe, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Jako wyraz naszej wdzięczności i pamięci chciejmy w tym dniu ofiarować Mszę św. za swoją mamę. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są przygotowane kartki, na których wpiszmy imiona i nazwiska naszych mam oraz kto ofiaruje swoją modlitwę i przynieśmy je w czwartek przed Mszą św. do zakrystii.


W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Czy wiesz, że?

Na Wzgórzu Zamkowym znajduje się krzyż pokutny z wyrytym mieczem i toporem. Upamiętnia wydarzenia z 1362r. – morderstwo własnego brata:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Sierpnia 2022

Imieniny obchodzą:
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:95
mod_vvisit_counterWczoraj:322
mod_vvisit_counterW tygodniu:95
mod_vvisit_counterW miesiącu:2281
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.