Ogłoszenia 03/04/2022 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA V WIELKIEGO POSTU

03.04.2022

 

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.


Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Bystrzycy poszkodowanej na skutek pożaru domu.


Zapraszam na rekolekcje wielkopostne w poniedziałek i wtorek we Wleniu o godz. 9.00 i 18.00, w Bystrzycy o godz. 16.00, w Pilchowicach o godz. 17.00. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę: we Wleniu o godz. 8.30 - 9.30; 17.00 - 18.00, w Pilchowicach 16.30 - 17.00, w Bystrzycy 17.15 - 17.45.


Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” i „Gość niedzielny” możemy nabyć po Mszy św.


Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do wystawionej na stoliku skarbony przy wejściu do kościoła.


Pilchowice: Ofiary na kwiaty do Bożego grobu możemy składać u Pani Sołtys.


Pilchowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam Panie: Anna Sobczuk, Agnieszka Zielińska.


Pilchowice: Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 17.00.


W piątek o godz. 18.30 zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele będzie tylko rano o godz. 10.00


Parafia i Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA zaprasza do włączenia się w zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Odbędzie się ona w lokalu Stowarzyszenia przy ul. Dworcowej 8 w dniu 09.04.2022 r. w godzinach 10.00 - 15.00.


Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy. Główna uroczystość z procesją z palmami rozpocznie się o godz. 11.15 na rynku naszego miasta skąd przejdziemy procesją do kościoła.


W przyszłą niedzielę Rada Rodziców szkoły i przedszkola zaprasza mieszkańców Wlenia i okolic na Jarmark Wielkanocny, który rozpocznie się na rynku o godz. 11.00. Organizatorzy zapewniają pyszne ciasto i atrakcje dla dzieci.


Wielki Post jest okresem, w którym przez post, modlitwę i jałmużnę przychodzimy z pomocą potrzebującym. Bardzo dziękujemy za wsparcie działań Caritas na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w niedzielę, 27 lutego i w Środę Popielcowa oraz te, które otrzymaliśmy od indywidualnych darczyńców. Dziękujemy również za dary rzeczowe. Wszystko to przeznaczamy na pomoc uchodźcom.

Wiemy, że w wielu parafiach, dekanatach, domach zakonnych na terenie naszej Diecezji przybywa coraz więcej uciekających przed wojną. Dlatego bardzo prosimy i zachęcamy do włączenia się w zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez wojnę, która odbędzie się w Niedzielę Palmową.

Połowa zebranych ofiar będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom przebywającym na terenie parafii.

 

Czy wiesz, że?

Bolesław Rogatka więził w wieży wleńskiego zamku biskupa wrocławskiego Tomasza I oraz swojego bratanka Henryka IV Probusa:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Sierpnia 2022

Imieniny obchodzą:
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:105
mod_vvisit_counterWczoraj:322
mod_vvisit_counterW tygodniu:105
mod_vvisit_counterW miesiącu:2291
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.