Ogłoszenia 23/05/2021 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii Kościoła czas wielkanocny. Dziś także w naszej parafii dzień I Komunii św. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza, którym są stojaki na kwiaty i wazony. Dziękuję  Pani Katechetce za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość. Dzieci Pierwszokomunijne przeżywać będą „biały tydzień”. Codziennie w uroczystych strojach biorą udział we Mszy św.


Zapraszam na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu o godz. 18.00.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – NMP Matki Kościoła

Środa - św. Filipa Nereusza

Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

Sobota - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy


Dziękuję za uporządkowanie terenu wokół kościoła i wystrój kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.


Pilchowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Małgorzata Krystecka, Janina Krystecka


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W środę będziemy obchodzili w naszej Parafii Dzień Matki. Zapraszam w tym dniu na szczególną modlitwę za nasze mamy żyjące i zmarłe, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Jako wyraz naszej wdzięczności i pamięci chciejmy w tym dniu ofiarować Mszę św. za swoją mamę. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są przygotowane kartki, na których wpiszmy imiona i nazwiska naszych mam oraz kto ofiaruje swoją modlitwę i przynieśmy je w środę przed Mszą św. do zakrystii.


W czwartek o godz. 17.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu wspólnotę Stowarzyszenie Krwi Chrystusa a po Mszy św. na zmianę tajemnic.


Boże Ciało w naszej Parafii przeżywać będziemy 3 czerwca.

Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu, natomiast procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się tylko wokół kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę Panie ze wspólnoty Żywego Różańca o przygotowanie ołtarzy. Zapraszam także dzieci do sypania kwiatów. W Boże Ciało odbędzie się rocznica I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do tego sakramentu. W związku z przygotowaniem tej uroczystości zapraszam na spotkanie w najbliższą niedzielę po sumie rodziców tych dzieci.


Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Rodzaje sprzętu podlegającego zbiórce są wywieszone w gablocie przed kościołem. Zbiórka będzie miała miejsce przy bramie kościelnej od ul. Dworcowej od dnia 24 maja do 26 maja do godz. 12.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

 

Czy wiesz, że?

W ogrodzie wleńskiej plebanii znajduje się maltański krzyż pokutny z wyrytym wizerunkiem miecza:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
19 Października 2021

Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

Do końca roku zostało 74 dni.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:75
mod_vvisit_counterWczoraj:428
mod_vvisit_counterW tygodniu:503
mod_vvisit_counterW miesiącu:7886
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.