Ogłoszenia 04/10/2020 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXVII ZWYKŁA

04.10.2020

 

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 16.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu a o godz. 16.30 na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec pół godziny przed Mszą św. wieczorną.


Zapraszam dzisiaj o godz. 18.00 na koncert z cyklu „Jesień na bruku”, który odbędzie się na rynku naszego miasta w wykonaniu Małgorzaty Zuchowicz (flet) i Teresy Orlińskiej-Pięta (fortepian). W programie koncertu usłyszymy złote przeboje w dawnym stylu.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Środa – NMP Różańcowej


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Niedziela i Gość niedzielny są do nabycia u ministrantów przed kościołem.


W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Jak każdego roku przed kościołami będzie odbywała się zbiórka do puszek dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, którą wspiera Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.


W przyszłą niedzielę po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.


Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki darów natury (owoców, warzyw, przetworów i innych artykułów żywnościowych) na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. Osoby pragnące przekazać swoje dary, mogą przez cały tydzień przynosić je na plebanię.


Rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które potrwają do przyszłej niedzieli. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ojców Misjonarzy – Ojca Kamila i Ojca Ignacego, którzy poprowadzą nas duchową drogą. Dzisiaj o godz. 20.30 odbędzie się nabożeństwo z przekazaniem stuły i kluczy oznaczające, że parafia przez cały tydzień będzie pod ich opieką.

Codziennie będą odprawiane Msze św. z nauką ogólną w następującym porządku: we Wleniu: 9.00 i 18.00, w Bystrzycy 16.00, w Pilchowicach 17.00, 20.30 – wieczorny Apel w kościele parafialnym. Przez cały tydzień podczas wszystkich Mszy św. będzie zbierana kolekta na potrzeby zakonu Ojców Franciszkanów jako dar naszej wdzięczności.


Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Szymczak, zam. we Wleniu i Magdalena Dziuda, zam. we Wleniu, zap. 1.

Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa proszony jest o poinformowanie duszpasterstwo parafii.

 

Czy wiesz, że?

W 1873r. pastor Pirscher otwiera Pedagogium-liceum pedagogiczne dla młodzieży męskiej:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
21 Października 2020

Imieniny obchodzą:
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.

Kalendarz liturgiczny

Środa XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:423
mod_vvisit_counterWczoraj:434
mod_vvisit_counterW tygodniu:1327
mod_vvisit_counterW miesiącu:12742
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.