Ogłoszenia 27/10/2019 PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA

27.10.2019

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Pragniemy Panu Bogu dziękować za Dom Boży a jednocześnie otaczać go naszą troską. Dziękuję wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom, którzy troszczą się o kościoły na terenie naszej parafii.


Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc misjom.


Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30 a w tygodniu o 17.30.


W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - święto

Piątek - Wszystkich Świętych - uroczystość

Sobota - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych


Pilchowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam Panie i ich rodziny: Małgorzata Leśniok, Renata Leśniok.


Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Przed kościołem u ministrantów są do nabycia tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”.


W czwartek o godz. 17.00 zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu Stowarzyszenie Krwi Chrystusa a po Mszy św. na zmianę tajemnic.


W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawione w następującym porządku: we Wleniu o godz. 9.00 po niej procesja na cmentarzu parafialnym i Msza św. na cmentarzu komunalnym przy kaplicy o godz. 13.00, po niej procesja z modlitwą za zmarłych. W Pilchowicach Msza św. o godz. 10.30 a po niej procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Jak co roku w dniach 1 i 2 listopada wspieramy ofiarą Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej. Zbiórka będzie się odbywała po Mszach św. do puszek.


W Dzień Zaduszny Msze św. we Wleniu o godz. 9.00 i 18.00 a w Pilchowicach o godz. 17.00.


Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga oraz przystąpienie do sakramentu pojednania, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Św.


Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 w kościele parafialnym.


W sobotę 2 listopada przed południem ks. Piotr odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, a ks. proboszcz w piątek 8 listopada.


W sobotę zapraszam na nabożeństwo maryjne Pierwszych Sobót miesiąca w Pilchowicach o godz. 15.30 i we Wleniu o godz. 16.30.


W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.


Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych. Na odwrocie jest podany termin modlitwy za zmarłych polecanych przez mieszkańców z poszczególnych ulic i miejscowości. Nasza modlitewna pamięć o zmarłych jest dla nich wybawieniem z kar czyśćcowych. Przyczyńmy się, aby osiągnęli już niebo. Link do pobrania kartki:  https://www.dropbox.com/s/1gnr5062c9fifhf/Wypominki.doc?dl=0


Modlitwa wypominkowa za polecanych zmarłych będzie odprawiana wg porządku wypisanego na kartkach pół godziny przed Mszą św.


Zwracam się z prośbą o porządek na cmentarzu parafialnym przy kościele we Wleniu i w Pilchowicach. Zostały postawione dodatkowe kontenery.


W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz we Wleniu ś.p. Wiesława Michalczuka i ś.p. Władysławę Kotołowską z Nielestna. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Czy wiesz, że?

W 1873r. pastor Pirscher otwiera Pedagogium-liceum pedagogiczne dla młodzieży męskiej:

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
28 Marca 2020

Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław, Sykstus

Do końca roku zostało 279 dni.

Kalendarz liturgiczny

Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś:521
mod_vvisit_counterWczoraj:440
mod_vvisit_counterW tygodniu:2689
mod_vvisit_counterW miesiącu:12325
Ta strona używa plików Cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.